Minu kolmas raamat ”Eesti metsalinnud. Laululinnud”

Oma kolmandasse raamatusse olen koondanud neljakümne kuue meie metsades pesitseva laululinnu kirjeldused, elupaigaeelistused, aastate jooksul kogunenud tähelepanekud tiivuliste omavahelistest suhetest ja pereelust. Tekste saadab suur hulk fotodele püütud hetki, mille saamiseks on mul tulnud sumbata nii põlvini ulatuvas lumes kui kuulata sääseemandate hiliskevadisi meelitusi. Mõne metsalinnu nägemiseks ja kuulmiseks tuleb vaid metsa põigata. Käsitletud metsalindude seas leidub neid, kes saaksid hakkama ka parkides või suuremates aedades, ja neidki, kellele sobivad elupaigaks üksnes metsad.

Ma loodan, et see raamat aitab süvendada soovi veeta mõned kenad hetked metsarüpes ning saada tuttavamaks mitte pelgalt aiaski kohatavate rasvatihaste või kuldnokkadega, vaid teistegi lindudega, kellest mõnda ei näegi sageli väljaspool metsi. Raamat võiks kuuluda iga linnuhuvilise riiulisse, kuigi otseselt määrajaks seda pidada ei saa. Neid on liikvel piisavalt.

Olen tekstidesse pikkinud aastate jooksul kogunenud tähelepanekuid ja mõne liigi osas ka paremaid aegu nende looduses tabamiseks, mistõttu võiks see passida ka neile, kes sooviks aktiivselt mõne linnuga tuttavaks saada ja omi märkamisi hakata üles täheldama. Olen kirjasõnas rõhutanud ka seda, et isegi kui kusagilt saab mõne liigi ja talle iseloomuliku käitumise kohta lugeda, siis kõik isendid võivad lõpuks olla väga erisuguse käitumisega.

Et kõikidest metsalindudest vestmine oleks ajanud raamatu lõhki, võtsin esialgu käsitleda 46 metsades askeldavat ja pesitsevat laululindu. Et metsalinde on 110 liigi ümber, siis on laululinde parajalt pea poole jagu. Ühtlasi, nende 46 laululinnuga olen ma ehk kõige enam kohtunud ja kokku puutunud. Et anda välja raamat ka ülejäänud metsalindudest, tuleb mul mõne liigi jäädvustamisega veel pisut vaeva näha.

See kõvakaaneline raamat on leitav kõigis hästivarustatud kauplustes, näiteks: Rahva Raamatus, Apollos või Varrakus.
Omalt poolt pakun piiratud koguses ka ”käpajäljega” raamatuid. Selleks kirjuta: karlanderadami@gmail.com või saada sõnum Instagramis / Facebookis.


Hinnaks 31 eurot (hind sisaldab ka saatmiskulu smartposti pakiautomaati Eesti piires).

Scroll to Top