Minust

Karl Adami

Minu nimi on Karl Adami

Kuigi olen sündinud ja ka suure osa oma elust toimetanud pealinnas, veetsin lapsena pea kõik suved Pärnumaal asuvas maakodus, mida ümbritsesid metsad, jõed, elu. Ühel hetkel kaugenesin nii maaelust kui ka loodusest, kuid õnneks mitte väga kauaks. Minu esimene kokkupuude fotograafiaga oli 15-aastasena ja just tänu fotohuvile jõudsin looduse juurde tagasi.

Aastate jooksul on suur hulk minu töid pälvinud tähelepanu nii Eestis kui välismaal ja nii on sadu fotosid avaldatud paberväljaannetes (muuhulgas rahvusvahelises ajakirjas National Geographic). Teen kaastööd mitmetele kodumaistele ajalehtedele ja -ajakirjadele, kus püüan inimkeeli tutvustada nii pelglikke ja vähemtuntud kui täiesti tavalisi liike, kellega võiks isegi koduaias trehvata.

Lisaks sellele, et püüan nii linde kui vaateid fotodele, meeldib mulle jäädvustada ka liikuvat pilti. Hoogu selleks on andnud Eesti Rahvusringhäälingu loodussaade ‘’Osoon’’, millele olen tänase seisuga teinud kaastööd juba üle 12 aasta ja üllitanud julgelt üle 100 loodusloo. Minu silme läbi nähtut ja filmitut võib teravam pilk näha ka kodumaistes filmides ‘’Eia jõulud tondikakul’’ ja  ‘’Fred Jüssi. Olemise ilu’’. Aastate jooksul on mul kogunenud hulgaliselt klippe mitmekülgsetest loodushetkedest – sulelistest, imetajatest, putukatest, erinevatest vaadetest ja isegi metsandusest. 

Olen üha enam hakanud talletama metsadega seonduvat. Huvi metsa olemuse ja selle elanike vastu on minus saanud küll pikalt kasvada, kuid suurema hoo sai see sisse 2017. aastal oma esimese üllitatud raamatu ‘’Metsasosinad’’ järel. Selleni, et oskaksin näha kõiki seoseid ja tunneksin pea 20 tuhandet kodumaiste metsadega seotud liiki, ei jõua ma kunagi. Aga tung üha enam tundma õppida, on minus olemas. Mul on hea meel, et minu armastust metsade vastu on märganud teisedki. Metsafotode tõttu on koostööpartneriteks olnud muuhulgas GreenpeaceFernNRDCEestimaa Looduse FondBirdlife Europe and Central Asia

Minu sulest on tänaseks ilmunud mitu raamatut, mille kohta saab lähemalt lugeda blogist.

Minu viimastel tegemistel aga, saab silma peal hoida Facebook-is, Youtube-is ja kindlasti tasub seda teha ka Instagramis.

Tunnustused

2013 – Keskkonnaministeeriumi noore looduskaitsja märgi laureaat

2017 – Pärnu Postimehe Väikese Jannseni preemia laureaat

Shopping Cart
Scroll to Top