Minu esimene raamat ”Metsasosinad”

Ilmunud on minu esimene isiklik raamat, mis koondab endasse erinevaid mõtteid ning loodushetki, mida mul on õnnestunud püüda ja talletada mulle armsates metsades. Raamatu tekstiline osa on küllaltki värske. Ma olen paar aastat mõningaid mõtteid pärast käike siia-sinna kirja pannud, kuid pole selle osas eriti järjepidev olnud. Mõned uitmõtted on koju jõudes ka väsimuse tõttu ununenud. Mõistlik oleks muidugi kõik märkmikku talletada ja eks ma nii tulevikus ka talitan.

Raamatusse mahtunud hetked on valdavalt püütud kolme viimase aasta jooksul. Ma üritasin vägisi pildistada keskpäevast metsa kaheksa aastat tagasi, kuid loobusin sellest. Vahepealsetel aastatel kogunes metsafotosid ja 2015. aasta hilistalvel kutsus Piret Eensoo mind Türile näitama loodusfotosid. Pidin tükk aega mõtlema, mis teema alla ma enamuse fotodest koondaksin. Nii sündiski “Metsasosinate” mõte koondada kaduvate ja olemasolevate metsade hingust fotodele.

Loodusõhtu võeti rohkem kui hästi vastu. Türi kultuurimaja suur saal oli minu üllatuseks täis, kokku saja inimese ringis, väga lühikese etteteatamise peale. See andis indu selle projektiga jätkamiseks. Ma sattusin metsa rohkem kui muidu, kasvasin metsaga justkui kokku. Püütud hetki kogunes kolme aastaga sadu, kuid leidsin, et on tarvis midagi enamat selleks, et anda veidikenegi edasi seda õhku, mis metsas liigub. Nii asusin piltide kõrvale kirja panema ridu, jättes lugejale ja vaatajale lahtised otsad, et viimane saaks ise endale sobiva pildi silme ette kujutada. Ma väga loodan, et lehitsejale hakkab silma, et metsas on tõepoolest enamat kui puud, halvemal juhul palgid.

Loe intervjuud minuga ka Alkeemia.ee keskkonnas ja ajalehest Pärnu Postimees

Shopping Cart
Scroll to Top